Perbezaan utama antara anUPS dalam taliandan UPS siap sedia konvensional ialah sama ada beban dibekalkan secara berterusan melalui penyongsang UPS.
TheUPS Dalam Talian Frekuensi Tinggimenggunakan atopologi dalam talian penukaran dua kali. Di bawah keadaan utiliti biasa, kuasa input AC melalui penerus dan pautan DC sebelum ditukar semula kepada output AC yang stabil melalui penyongsang. Apabila bekalan utiliti menjadi tidak normal, bateri terus membekalkan penyongsang tanpa gangguan pemindahan yang berkaitan dengan sistem UPS siap sedia konvensional.
Oleh itu seni bina ini sesuai untuk pelayan, peralatan perubatan, terminal kewangan dan instrumen ketepatan yang sensitif kepada gangguan kualiti kuasa.
Maklumat Produk Asal
Julat kuasa:
HC1~10KVA input tunggal dan output tunggal
H3C10~30KVA tiga input dan output tunggal
H3C310~100KVA tiga input dan tiga output
Jenis dalam talian frekuensi tinggi,masa penukaran sifar
Maklumat Produk Asal
Skop aplikasi: Pusat data komputer, peralatan perubatan, pusat kewangan dan perniagaan, peralatan ketepatan, dsb
Maklumat Produk Asal
Reka bentuk jenis dalam talian pensuisan dua kali, menjadikan output UPS abekalan kuasa gelombang sinus tulendengan penjejakan frekuensi, voltan stabil terkunci fasa, hingar yang ditapis dan tiada gangguan oleh turun naik grid kuasa, supaya UPS menyediakan perlindungan yang lebih komprehensif dan sempurna untuk peralatan pengguna.
Maklumat Produk Asal
Kawalan mikropemproses digunakan, secara langsung menjana modulasi lebar nadi frekuensi tinggi (SPWM) untuk mengawal penyongsang UPS, yang memudahkan litar kawalan UPS dan meningkatkan kestabilan UPS.Teknologi kawalan digitaluntuk meningkatkan kebolehpercayaan UPS, mesin lebih daripada 5K adalahtransformer pengasingan keluaran terbina dalam.
Maklumat Produk Asal
A voltan masukan yang luasboleh mengelakkan beralih kepada kuasa bateri dengan kerap disebabkan perubahan besar dalam voltan grid, yang sesuai untuk kawasan yang mempunyai persekitaran kuasa yang lemah. Julat frekuensi input ialah45-55Hz, yang memastikan bahawa semua jenis penjana bahan api boleh berfungsi dengan stabil dan memenuhi keperluan pengguna untuk mesin minyak.
Maklumat Produk Asal
Ia mempunyaiDiagnosis diri kuasa hidupberfungsi untuk mengelakkan risiko kegagalan yang disebabkan oleh masalah tersembunyi UPS. Ia mempunyai pelbagai fungsi perlindunganPerlindungan voltan atas/bawah input AC, perlindungan beban lampau output / litar pintas, perlindungan terlalu panas penyongsang, perlindungan amaran awal voltan bawah bateri, perlindungan cas berlebihan bateridan sebagainya, dan kestabilan dan kebolehpercayaan operasi sistem amat terjamin.
Maklumat Produk Asal
MelaluiRS232antara muka dan perisian pemantauan pintar UPS, ia boleh berkomunikasi dengan komputer, dan pelbagai parameter UPS boleh dipaparkan dengan jelas pada antara muka komunikasi.Penyesuai SNMPpilihan, dan UPS mempunyai fungsi pengurusan rangkaian jauh, untuk menyediakan data UPS segera dan maklumat kuasa, dan berkomunikasi dan mengurus melalui pelbagai sistem pengendalian rangkaian.
| Parameter | HC1K / HC1KS | HC2K / HC2KS | HC3K / HC3KS | HC6K / HC6KS | HC10K / HC10KS | HC15KS | HC20KS |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kapasiti Dinilai | 1000VA / 800W | 2000VA / 1600W | 3000VA / 2400W | 6000VA / 4.8KW | 10KVA / 8KW | 15KVA / 12KW | 20KVA / 16KW |
| Voltan Ternilai | 220/230VAC pilihan | 220/230VAC pilihan | 220/230VAC pilihan | 220/230VAC pilihan | 220/230VAC pilihan | 220/230VAC pilihan | 220/230VAC pilihan |
| Kekerapan Dinilai | 50Hz | 50Hz | 50Hz | 50Hz | 50Hz | 50Hz | 50Hz |
| Julat Voltan Masukan | Apabila beban <70%: 115±5–295±5VAC; Apabila beban ≥70%: 160±5–295±5VAC | sama | sama | 176–276VAC | 176–276VAC | 176–276VAC | 176–276VAC |
| Julat Kekerapan Input | 45–55Hz | 45–55Hz | 45–55Hz | 45–55Hz | 45–55Hz | 45–55Hz | 45–55Hz |
| Faktor Kuasa | >0.99 | >0.99 | >0.99 | >0.99 | >0.99 | >0.99 | >0.99 |
| Pengubah Pengasingan Output | — | — | — | terbina dalam | terbina dalam | terbina dalam | terbina dalam |
| Julat Voltan Keluaran | 220VAC ±1% | 220VAC ±1% | 220VAC ±1% | 220VAC ±1% | 220VAC ±1% | 220VAC ±1% | 220VAC ±1% |
| Julat Kekerapan Output (Mod Bateri) | 50Hz ±0.05% | 50Hz ±0.05% | 50Hz ±0.05% | 50Hz ±0.05% | 50Hz ±0.05% | 50Hz ±0.05% | 50Hz ±0.05% |
| Bentuk Gelombang Output – Beban Linear | ≤3% herotan | ≤3% herotan | ≤3% herotan | ≤3% herotan | ≤3% herotan | ≤3% herotan | ≤3% herotan |
| Bentuk Gelombang Output – Beban Tak Linear | ≤6% herotan | ≤6% herotan | ≤6% herotan | ≤6% herotan | ≤6% herotan | ≤6% herotan | ≤6% herotan |
| Kapasiti Lebihan | 110–150%: 5 min, kemudian tukar ke pintasan; >150%: 30 saat, kemudian tukar ke pintasan | sama | sama | 105–130%: 10 min penggera, kemudian beralih kepada memintas; >130%: 1 s penggera dan beralih ke pintasan; output ditutup selepas 1 min | sama | sama | sama |
| Faktor Puncak Puncak | 3:1 (maks.) | 3:1 (maks.) | 3:1 (maks.) | 3:1 (maks.) | 3:1 (maks.) | 3:1 (maks.) | 3:1 (maks.) |
| Voltan Bateri | Standard: 24VDC; Dilanjutkan: 36VDC | Standard: 48VDC; Dilanjutkan: 72VDC | Standard: 72VDC; Dilanjutkan: 96VDC | 192VDC; 240VDC pilihan | 192VDC; 240VDC pilihan | 192VDC; 240VDC pilihan | 192VDC; 240VDC pilihan |
| Masa Penukaran (Sesalur → Bateri) | 0ms | 0ms | 0ms | 0ms | 0ms | 0ms | 0ms |
| Antaramuka Komunikasi | RS232; SNMP pilihan | RS232; SNMP pilihan | RS232; SNMP pilihan | RS232; SNMP pilihan | RS232; SNMP pilihan | RS232; SNMP pilihan | RS232; SNMP pilihan |
| Suhu Operasi | -20°C hingga +55°C* | -20°C hingga +55°C* | -20°C hingga +55°C* | -20°C hingga +55°C* | -20°C hingga +55°C* | -20°C hingga +55°C* | -20°C hingga +55°C* |
| Kelembapan Relatif | 0–95%, tidak terkondensasi | 0–95%, tidak terkondensasi | 0–95%, tidak terkondensasi | 0–95%, tidak terkondensasi | 0–95%, tidak terkondensasi | 0–95%, tidak terkondensasi | 0–95%, tidak terkondensasi |
| Suhu Penyimpanan | -20°C hingga +55°C | -20°C hingga +55°C | -20°C hingga +55°C | -20°C hingga +55°C | -20°C hingga +55°C | -20°C hingga +55°C | -20°C hingga +55°C |
| Ketinggian | Sehingga 1,500m | Sehingga 1,500m | Sehingga 1,500m | Sehingga 1,500m | Sehingga 1,500m | Sehingga 1,500m | Sehingga 1,500m |
| Dimensi (W × D × H, mm) | 360 × 147 × 220 | 440 × 192 × 340 | 440 × 192 × 340 | 369 × 190 × 688 | 442 × 190 × 688 | 592 × 250 × 826 | 592 × 250 × 826 |
| Berat Bersih (kg) | Standard: 8.5; Dilanjutkan: 11.9 | Standard: 16; Dilanjutkan: 22.0 | Standard: 18.2; Dilanjutkan: 27.9 | Standard: 51; Dilanjutkan: 62 | Standard: 55; Dilanjutkan: 63 | Sila rujuk kami | Sila rujuk kami |
| Standard Pelaksanaan | YD/T 1095-2000 | YD/T 1095-2000 | YD/T 1095-2000 | YD/T 1095-2000 | YD/T 1095-2000 | YD/T 1095-2000 | YD/T 1095-2000 |
Nota:
| Parameter | HC6KS | HC10KS | HC15KS | HC20KS | HC30KS |
|---|---|---|---|---|---|
| Kapasiti Dinilai | 6KVA / 4.8KW | 10KVA / 8KW | 15KVA / 12KW | 20KVA / 16KW | 30KVA / 24KW |
| Voltan Ternilai | 380/400VAC pilihan | 380/400VAC pilihan | 380/400VAC pilihan | 380/400VAC pilihan | 380/400VAC pilihan |
| Kekerapan Dinilai | 50Hz | 50Hz | 50Hz | 50Hz | 50Hz |
| Julat Voltan Masukan | 285–475VAC | 285–475VAC | 285–475VAC | 285–475VAC | 285–475VAC |
| Julat Kekerapan Input | 45–55Hz | 45–55Hz | 45–55Hz | 45–55Hz | 45–55Hz |
| Faktor Kuasa | >0.99 | >0.99 | >0.99 | >0.99 | >0.99 |
| Julat Voltan Keluaran | 220VAC ±1% | 220VAC ±1% | 220VAC ±1% | 220VAC ±1% | 220VAC ±1% |
| Julat Kekerapan Output (Mod Bateri) | 50Hz ±0.05% | 50Hz ±0.05% | 50Hz ±0.05% | 50Hz ±0.05% | 50Hz ±0.05% |
| Bentuk Gelombang Output – Beban Linear | <3% | <3% | <3% | <3% | <3% |
| Bentuk Gelombang Output – Beban Tak Linear | <4% | <4% | <4% | <4% | <4% |
| Kapasiti Lebihan | 105%–130%: 10 min, kemudian beralih kepada memintas; >130%: penggera 1 saat, kemudian beralih ke pintasan; output ditutup selepas 1 min. Selepas beban lampau dialihkan, UPS secara automatik kembali ke mod penyongsang. | sama | sama | sama | sama |
| Faktor Puncak Puncak | 3:1 (maks.) | 3:1 (maks.) | 3:1 (maks.) | 3:1 (maks.) | 3:1 (maks.) |
| Voltan Bateri | 192VDC / 240VDC pilihan | 192VDC / 240VDC pilihan | 192VDC / 240VDC pilihan | 192VDC / 240VDC pilihan | 192VDC / 240VDC pilihan |
| Masa Bertukar | 0ms | 0ms | 0ms | 0ms | 0ms |
| Antaramuka Komunikasi | — | — | — | — | — |
| Suhu Operasi | -20°C hingga +55°C | -20°C hingga +55°C | -20°C hingga +55°C | -20°C hingga +55°C | -20°C hingga +55°C |
| Kelembapan Relatif | 0–95%, tidak terkondensasi | 0–95%, tidak terkondensasi | 0–95%, tidak terkondensasi | 0–95%, tidak terkondensasi | 0–95%, tidak terkondensasi |
| Suhu Penyimpanan | -20°C hingga +55°C | -20°C hingga +55°C | -20°C hingga +55°C | -20°C hingga +55°C | -20°C hingga +55°C |
| Ketinggian | Di atas 1,500m: pengurangan kapasiti diperlukan | Di atas 1,500m: pengurangan kapasiti diperlukan | Di atas 1,500m: pengurangan kapasiti diperlukan | Di atas 1,500m: pengurangan kapasiti diperlukan | Di atas 1,500m: pengurangan kapasiti diperlukan |
| Standard Pelaksanaan | YD/T 1095-2000 | YD/T 1095-2000 | YD/T 1095-2000 | YD/T 1095-2000 | YD/T 1095-2000 |
Nota: Imej asal membiarkan medan Antara Muka Komunikasi, Persekitaran Kerja dan Sifat Fizikal kosong, jadi saya tidak menambah spesifikasi yang tidak disokong.
Pemilihan kapasiti UPS Dalam Talian Frekuensi Tinggi hendaklah berdasarkan beban sebenar dan bukan sekadar bilangan peranti.
Langkah 1 – Kira Beban Sebenar
Pertama, tentukan keperluan kuasa sebenar pelayan, peralatan rangkaian, peranti perubatan, sistem kawalan dan beban kritikal yang lain.
Langkah 2 – Pertimbangkan Pengembangan Masa Depan
Jika terdapat rancangan untuk mengembangkan pusat data atau bilik pelayan pada masa hadapan, kapasiti yang mencukupi harus dikhaskan untuk mengelak daripada menjalankan UPS pada beban penuh untuk tempoh yang panjang.
Langkah 3 – Sahkan Konfigurasi Input dan Output
Thesiri HCsesuai untuk senario input fasa tunggal/keluaran fasa tunggal, manakalaSiri H3Cmenyokong kedua-dua input tiga fasa/output fasa tunggal dan konfigurasi input tiga fasa/output tiga fasa. Untuk projek berskala besar, mod input dan output hendaklah disahkan berdasarkan seni bina sistem pengagihan kuasa.
Langkah 4 – Tentukan Masa Sandaran Bateri
Kapasiti undian UPS dan masa sandaran bateri adalah parameter yang berbeza. Kapasiti menentukan beban yang boleh disokong oleh UPS, manakala pek bateri terutamanya menentukan tempoh bekalan kuasa semasa gangguan.
Langkah 5 – Semak Keserasian Penjana
Jika projek itu melibatkan penjana diesel atau peralatan penjanaan berkuasa bahan api lain, sahkan frekuensi input dan ciri keluaran penjana. Siri produk ini menyokong julat frekuensi input sebanyak45–55 Hz, menjadikannya sesuai untuk aplikasi berkuasa penjana.
Bagi pasukan perolehan, keputusan hendaklah berdasarkan keadaan elektrik sebenar:
Pilih UPS Frekuensi Tinggi apabila:
Pertimbangkan UPS Frekuensi Rendah apabila:
Tidak ada jawapan universal bahawa frekuensi tinggi sentiasa lebih baik daripada frekuensi rendah. Untuk pemilihan UPS profesional, HAGOE mengesyorkan menilaiprofil beban sebenar, beban maksimum, peratusan beban tak linear, arus permulaan motor, masa sandaran yang diperlukan, ciri penjana, keadaan ambien dan kapasiti pengembangan masa hadapansebelum memilih seni bina UPS.
UntukUPS Dalam Talian Frekuensi Tinggiprojek, pasukan kejuruteraan HAGOE boleh membantu dengan pemilihan kapasiti, konfigurasi input/output, saiz bateri dan reka bentuk sistem tersuai berdasarkan aplikasi pelanggan.
Pusat data memerlukan tahap kesinambungan kuasa dan kualiti kuasa yang tinggi. TheUPS Dalam Talian Frekuensi Tinggimenggunakan seni bina penukaran dua kali dalam talian untuk terus membekalkan beban IT kritikal dengan kuasa terkawal, manakalaRS232dan pilihanSNMPsokongan komunikasi pemantauan jarak jauh.
Peralatan perubatan boleh menjadi sensitif kepada gangguan kuasa. UPS boleh digunakan pada sistem maklumat perubatan, peralatan perubatan ketepatan dan beban kritikal lain yang memerlukan kuasa sandaran yang stabil dan perlindungan kualiti kuasa.
Pelayan, peralatan rangkaian dan terminal data di institusi kewangan, pejabat dan pusat perniagaan memerlukan operasi berterusan. UPS menyediakan sandaran bateri dan pemantauan jarak jauh untuk membantu mengurangkan kesan gangguan utiliti pada sistem perniagaan.
Turun naik voltan, bunyi elektrik dan gangguan kuasa boleh menjejaskan instrumen ketepatan dan peralatan kawalan. Seni bina UPS dalam talian menyediakan sumber kuasa terkawal melalui penukaran berganda.
HAGOE menyediakan sokongan sepanjang kitaran perolehan dan bukannya hanya membekalkan kabinet UPS.
Pra-jualan:perundingan teknikal, pemilihan produk, pemadanan kapasiti, reka bentuk penyelesaian tersuai, ujian sampel dan dokumentasi tender.
Semasa pengeluaran:pengesanan pengeluaran, dokumentasi pemeriksaan kualiti, penyelarasan logistik dan dokumentasi eksport.
Pemasangan:Manual pemasangan bahasa Inggeris, panduan teknikal jauh dan sokongan pentauliahan. Untuk projek yang lebih besar, jurutera boleh mengambil bahagian dalam pemasangan dan pentauliahan di tapak mengikut skop projek.
Selepas jualan: a Waranti 2 tahundan penyelenggaraan seumur hidup, penyelesaian masalah jauh, bekalan alat ganti dan sokongan teknikal tersedia mengikut dasar perkhidmatan syarikat.
Ditubuhkan pada2008, HAGOE ialah pengeluar peralatan elektrik di Wenzhou, Zhejiang, menyepadukan R&D, reka bentuk, pembuatan, jualan dan perkhidmatan global. Syarikat itu mempunyai modal berdaftar sebanyakRMB 51 juta, pasukan kejuruteraan profesional dan pangkalan pengeluaran moden, dengan34+ paten negara.
Sistem pembuatan termasukMesin pemotong laser TRUMPF, mesin lentur AMADA CNC, peralatan penebuk turet automatik, barisan pengeluaran SMT dan sistem ujian penuaan pintar, bersama-sama dengan EMC, perlindungan IP dan peralatan ujian alam sekitar.
HAGOE beroperasi di bawahISO9001, ISO14001 dan ISO45001sistem pengurusan. Bergantung pada skop produk yang berkenaan, syarikat mengekalkanCCC, CE, CB dan RoHS-berkaitan pematuhan dan membangunkan produk mengikut keperluan GB dan IEC yang berkenaan.

AnUPS dalam talianmenggunakan seni bina penukaran dua kali di mana beban dibekalkan secara berterusan melalui penyongsang. UPS siap sedia konvensional biasanya memindahkan beban kepada kuasa bateri hanya apabila bekalan utiliti menjadi tidak normal.
ya. TheSiri HCialah liputan UPS dalam talian frekuensi tinggi1–10KVAkonfigurasi input tunggal dan output tunggal.
TheSiri H3Cmeliputi10–30KVAkonfigurasi tiga input dan output tunggal danH3C3-10–100KVAkonfigurasi tiga input dan tiga output.
ya. Spesifikasi produk menerangkan siri ini sebagai ajenis dalam talian frekuensi tinggi dengan masa penukaran sifar.
Julat frekuensi input yang ditentukan ialah45–55Hz, menjadikan sistem itu sesuai untuk persekitaran berkuasa penjana. Kapasiti penjana, kestabilan output, dan keperluan input UPS masih perlu diperiksa untuk setiap projek.
ya. UPS menyokongRS232komunikasi dan perisian pemantauan pintar, manakala pilihanPenyesuai SNMPmembolehkan pengurusan rangkaian jauh.
Fungsi perlindungan termasukPerlindungan lebihan voltan/kurang voltan input AC, perlindungan beban lampau keluaran/litar pintas, perlindungan terlalu panas penyongsang, amaran bawah voltan bateri dan perlindungan cas berlebihan bateri.
Alamat
908, Jalan Niming, Jalan Kunpeng, Zon Demonstrasi Pembangunan Ekonomi Marin Wenzhou, Bandar Wenzhou, Wilayah Zhejiang, China
Tel
E-mel
908, Jalan Niming, Jalan Kunpeng, Zon Demonstrasi Pembangunan Ekonomi Marin Wenzhou, Bandar Wenzhou, Wilayah Zhejiang, China
Hak Cipta © 2026 Hagoe Electric Technology Co., Ltd. Hak Cipta Terpelihara.